Veiling datum: zondag 19 oktober 2014
Schatting € 200 - € 280
Hamerbedrag € 340
Aantal biedingen 41
Kavelnummer
14

Geciseleerd roodkoperen Amsterdamse School sigarettenkoker, ontwerp & uitvoering Piet Regenspurg (1894 - 1966), in eigen atelier, Enschede ca.1925

Gemerkt
Gestempeld in metaal: Monogram ontwerper & aan binnenzijde: Econ. Gesch. 3e Dr.
ca.1925
Gebruikte staat, sporen van leeftijd
8,7 cm. / 3,4 inch
13,5 cm. / 5,3 inch

Willem Piet Regenspurg (Enschede 6/3/1894–Enschede 23/5/1966) was zowel edelsmit als landschapsschilder.
In 1916 ontving hij een studiebeurs van Stork. Hierdoor kon hij een opleiding volgen in de artistieke metaalbewerking aan de Haagse Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, waar hij o.a les heeft gehad van Frans Zwollo Sr.
In 1920 keerde hij terug naar zijn geboortestad. Regenspurg had zijn atelier aan de Achterstraat (nu Stadsgravenstraat). Hij heeft meer dan veertig jaar het beroep van edelsmid uitgeoefend.

De eerste opdracht die hij kreeg was van de Joodse chirurg en gynaecoloog Julius van Dam (1906-1941). Hierdoor ontstond een blijvende relatie met de Joodse gemeente van Enschede.

In de synagoge maakte hij:

  • de Neer Tamid [eeuwig licht] voor de Aron Ha-kodesh [heilige arke] in de Grote Sjoel
  • de grote chanoekastandaard in de Grote Sjoel
  • ander klein koperwerk

Piet Regenspurg maakte met onder meer Krol, Nijgh, Bolink, Rabbers, van Kregten en van Haeften deel uit van het Enschedees kunstenaarscollectief.

In 1981 was er een overzichtstentoonstelling van hem in het Rijksmuseum in Enschede.

(Met dank aan de website van de Synagoge van Enschede)