Veiling datum: maandag 22 oktober 2012
Schatting € 80 - € 120
Hamerbedrag € 120
Aantal biedingen 22
Kavelnummer
657

Vierkante spiegel in zwart gelakte houten ring, ontwerp Benno Premsela 1956, uitvoering Designum 1964-'71

Afgebeeld in: 't Spectrum, Uitgeverij 010 Rotterdam; pag.79, afb.152

't Spectrum
Gemerkt
1956
1964-'71
Enige slijtage aan lak
7 cm. / 2,8 inch
50 cm. / 19,7 inch

Benno Premsela heeft het ontwerp voor deze spiegel in eerste instantie voor 't Spectrum gemaakt. Deze nam de spiegel evenwel al korte tijd later weer uit productie, waarna er verder niets met het ontwerp gebeurde. Designum ontdekten hem weer in een catalogus van Premsela en hebben de oude meester toen benaderd met het idee om 'm opnieuw uit te brengen. 't Spectrum heeft Designum alle medewerking verleend en de originele tekeningen beschikbaar gesteld. Designum kon Benno Premsela kort voor zijn overlijden nog het door Designum geproduceerde model ter goedkeuring presenteren en hij was het er tevreden mee